Art.nr 623206—27780956

Dusjarmatur 2-greps

Stilfulle to-greps dusjarmatur for hytta. Nostalgisk design utført i rustfritt stål. Sintef-godkjent.
1 199,-

På hovedlager

Legg til i sammenligning
  • Bonus på alle kjøp

    Bonus på alle kjøp

    Ved bestilling på nett

  • Klikk og hent

    Klikk og hent

    Fraktfri levering til utleveringssted

  • Betal med Klarna

    Betal med Klarna

    Få varene først, betal senere

Beskrivelse

Stilfullt to-greps dusjarmatur i rustfritt stål, utviklet for deg som ønsker en praktisk og pålitelig løsning til dusjen på hytta. Separate grep for varmt og kaldt vann gir god kontroll over vanntemperaturen og gjør armaturet spesielt godt egnet i kombinasjon med hyttepumpe og gassvannvarmer.

  • Separate grep for varmt og kaldt vann
  • Gir god regulering av vanntemperaturen
  • Anbefalt sammen med hyttepumpe og gassvannvarmer
  • Tilpasset bruk på hytta
  • Produsert i rustfritt stål
  • Klassisk og nostalgisk design
  • Passer like godt hjemme som på hytta
  • SINTEF-godkjent
  • To-greps kraner tåler frost bedre enn blandebatterier

Med et to-greps dusjarmatur reguleres varmt og kaldt vann separat. Det gir god kontroll over blandingen og gjør det enkelt å justere temperaturen til et behagelig nivå. Løsningen er spesielt godt egnet på hytter der vannsystemet kan ha andre trykk- og temperaturforhold enn man vanligvis har hjemme. Har du hyttepumpe og gassvannvarmer, anbefales et to-greps blandebatteri. De separate grepene gir bedre mulighet til å regulere forholdet mellom varmt og kaldt vann, og bidrar til en mer behagelig dusjopplevelse.

Dusjarmaturet er utført i rustfritt stål og har et klassisk, nostalgisk design som passer naturlig inn på hyttebadet. Det tidløse uttrykket gjør samtidig at armaturet fungerer like godt på et tradisjonelt bad som i et mer moderne miljø. Dusjarmaturet er SINTEF-godkjent og kan brukes både hjemme og på hytta. Det leveres uten dusjgarnityr, slik at hånddusj, slange og dusjstang kan velges separat etter behov og ønsket stil.

På hytter som står kalde gjennom vinteren er det viktig å beskytte armatur og vannsystem mot frost. Ved fare for frost skal armaturet tømmes for vann før hytta forlates. La gjerne kranene stå halvåpne etter tømming, slik at eventuelt gjenværende vann får bedre plass til å ekspandere. En to-greps kran tåler likevel frost bedre enn et vanlig blandebatteri. 

Tekniske data
Armaturtype: Togreps
Varemerke: Sunwind
Pakkens mål
Bredde (cm): 22
Høyde (cm): 10,5
Lengde (cm): 15
Vekt (kg): 1
Anmeldelser
Spørsmål og svar
Frakt og returvilkår
Frakt
  • Fraktfri levering ved henting hos et utleveringssted/Hyttesenter. Velg «klikk og hent i kassen».
  • Frakt ved hjemlevering/post i butikk avhenger av vekt og hvor pakken skal sendes. Pakke i postkassen koster 99,- over hele landet. Større pakker koster fra 149,- avhengig av mål, vekt og postnummer. Velg hjemlevering i kassen for å se hva frakt blir hjem til deg. Pakken sendes ut fra vårt hovedlager.
Retur og angrerett
  • Kjøperen kan angre kjøpet av varen etter angrerettlovens bestemmelser. Kjøperen må gi selger melding om bruk av angreretten innen 14 dager etter at varen, og angrerettsskjema er mottatt.
  • Dersom du har hentet varen på et utleveringssted kan du levere varen tilbake på samme sted, dersom du har bestilt varen direkte fra Sunwind sendes den tilbake til Sunwind hovedlager.
Leveringstid
  • Ved hjemlevering: Hvis varen står som «På hovedlager» betyr det at varen er på vårt hovedlager i Drammen. Ordrer vil da bli pakket påfølgende dag, og leveringstiden er ca. 2-3 dager. Varer som er merket utsolgt skal ha en dato for når de er forventet inn til hovedlager. Disse varene blir sendt så fort de ankommer hovedlager.
  • Ved «klikk og hent»: Leveringstiden kan variere litt. Dette avhenger av om butikken allerede har varene som er bestilt på lager eller ikke. Sunwind har ikke oversikt over butikkenes lagerbeholdning, butikken vil ta kontakt med deg når varen er klar for henting.
1 199,-

På hovedlager